RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Papież Franciszek napisał do prezydenta Dudy

Publikacja: Czwartek, 13 sierpnia (19:14) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Papież Franciszek wysłał depeszę gratulacyjną do prezydenta Andrzeja Dudy. "W dniu, w którym obejmuje Pan urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przesyłam serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności" - napisał papież.

Papież zapewnił również, że prosi Boga, aby swą łaską wspierał prezydenta w realizacji tego odpowiedzialnego zadania - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej prezydenta. "Pokój i radość, poczucie bezpieczeństwa oraz szczęście osób i rodzin niech wypełniają codzienność wszystkich Polaków" - napisał papież.

"Niech Bóg błogosławi Panu, Jego Najbliższym i Współpracownikom oraz całemu Narodowi polskiemu" - zakończył.

Andrzej Duda objął urząd prezydenta 6 sierpnia.

(abs)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: