Internetowi oszuści powracają z nowym sposobem na wyciąganie pieniędzy. Tym razem maile podpisanie są Twoja Nagroda i informują o nieodebranych zamówieniach i kuponach promocyjnych.

Wasze podejrzenia powinna wzbudzić każda wiadomość z informacją o niespodziewanej przez Was przesyłce. Uważajcie też na informacje o pakietach promocyjnych, kuponach rabatowych i nagrodach pieniężnych, które można odebrać tylko po rejestracji przez WWW.

Tak wyglądają niektóre z wiadomości wysłanych przez oszustów.

Ostatnio notujemy wysyp takich e-maili - ostrzega laboratorium antywirusowe ESET.

Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń dodaje: Kliknięcie w odsyłacz zawarty w wiadomości e-mail prowadzi do strony, która wyłudza dane osobowe i adres zamieszkania. Na końcu prosi o numer telefonu i przepisanie kodu z SMS-a, aby zapisać użytkownika na płatną usługę SMS premium.

Eksperci odradzają otwieranie takich wiadomości. Nie wchodźcie na podane w nich adresy WWW, unikajcie rejestracji w płatnych serwisach SMS, bo narazicie się na niepotrzebne koszty. Warto też wyposażyć komputer w odpowiednie oprogramowanie antywirusowe, które pomoże Wam uniknąć większości ataków hakerskich.

(j.)