Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces 33-letniego Łukasza K. ze Szczecinka. Mężczyzna jest oskarżony o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie sędzia Sławomir Przykucki poinformował, że sąd wyłączył jawność procesu z uwagi na charakter sprawy, która dotyczy przestępstwa na tle seksualnym.

Łukasz K. jest oskarżony o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki w Szczecinku. W śledztwie nie przyznał się do zarzucanego czynu, za którego popełnienie grozi kara od 5 do 15 lat więzienia.

Do przestępstwa miało dojść we wrześniu 2019 r. w miejscu zamieszkania Łukasza K. i jego rodziny - żony Kingi K. i dwojga ich dzieci. 13-miesięczna dziewczynka, córka sąsiadów, została powierzona opiece Kindze K. Kobieta miała pozostawić niemowlę na krótki czas ze swoim mężem. W toku śledztwa została oczyszczona z zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dziecka.

W śledztwie prokuratura sprawdzała też, czy Łukasz K. mógł dopuścić się przestępstw wobec dwojga swoich dzieci. Prok. Gąsiorowski 15 września 2020 r. poinformował, że ta teza się nie potwierdziła.

Pokrzywdzoną 13-miesięczną dziewczynkę 11 września 2019 r. przywieźli do szpitala w Szczecinku rodzice dziecka. To szpital powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa na dziecku. Według informacji przekazanych dziennikarzom 13 września ubiegłego roku przez dyrektora ds. medycznych szpitala Marka Ogrodzińskiego wynikało, że w trakcie badania dziecka lekarz stwierdził obrażenia, co do których - po konsultacjach z ginekologiem i pediatrą - było podejrzenie, że uraz powstał "w wyniku czynu nierządnego". Lekarze zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności, do Szczecina.