Ponad 39 milionów złotych zebrano do godziny 23:30 podczas 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki te - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci. Po raz pierwszy zostaną przeznaczone również na opiekę medyczną dla seniorów.

Według policji akcja WOŚP przebiegła spokojnie. W kraju doszło do ponad 20 incydentów dotyczących głównie zagubionych puszek, oszustów, którzy posługiwali się fałszywymi identyfikatorami i prób kradzieży pieniędzy z puszek.

Punktualnie o godz. 20 nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozbłysło "światełko do nieba" . Podobne pokazy fajerwerków rozświetliły także inne miasta. Finałowi towarzyszyły różnego rodzaju imprezy i koncerty. Artyści grali na nich jedynie za zwrot kosztów podróży.

Dziennikarze RMF FM dla orkiestry

W wyjątkowej aukcji dla WOŚP biorą udział także dziennikarze RMF FM. Osoba, która wygra licytację przygotowaną przez Agnieszkę Burzyńską, będzie mogła zwiedzić Sejm w towarzystwie naszej dziennikarki. Zwycięzca będzie miał okazję nie tylko zobaczyć polityków w ich środowisku naturalnym, ale także... pomóc Agnieszce Burzyńskiej w pracy reporterskiej.  Zobacz szczegóły aukcji!

Możecie wziąć udział także w aukcji Konrada Piaseckiego. Nasz dziennikarz zaprosi osobę, która wygra licytację, na wspólną grę w squasha. Początkującemu Konrad udzieli bezcennych rad, a z zaawansowanym graczem stanie do zaciętego pojedynku o sławę i chwałę. Zobacz szczegóły aukcji!

W ubiegłym roku, podczas jubileuszowego, 20. Finału, zebrano ponad 50 mln 600 tys. złotych. Fundacja WOŚP zbierała wówczas pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.