RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opolskie: Zarzuty dla pseudokibiców po meczu trzeciej ligi

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Zarzut czynnego udziału w zbiegowisku i zaatakowania policjantów usłyszało sześciu z 17 pseudokibiców zatrzymanych po meczu w Namysłowie w Opolskiem. Podczas trzecioligowego spotkania chuligani zaatakowali funkcjonariuszy kamieniami i petardami.

Do starcia pseudokibiców z policją doszło podczas meczu Startu Namysłów z Odrą Opole. Spotkanie policja uznała za mecz wysokiego ryzyka. Mecz rozgrywano bez udziału publiczności. Przed stadionem zgromadziło się kilkudziesięciu zwolenników drużyny z Namysłowa niezadowolonych z decyzji zarządu o zamknięciu stadionu. Część z nich próbowała przeskoczyć ogrodzenie i dostać się na stadion. Rzucali petardy dymne, kamienie i kostkę brukową w kierunku kordonu funkcjonariuszy. Policja użyła broni gładkolufowej. Jedenastu zatrzymanych było pod wpływem alkoholu. Zatrzymanym grozi do trzech lat więzienia.

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: