Trzech fałszerzy pieniędzy zatrzymanych w Kluczborku na Opolszczyźnie. Wpadli, kiedy próbowali zapłacić 50-złotowym banknotem w supermarkecie. Jeden z zatrzymanych jest tymczasowo aresztowany. Dwaj kolejni mają policyjne dozory.

W jednym z supermarketów kasjer zorientował się, że dostał podrobiony 50-złotowy banknot. Mężczyzna, który próbował płacić fałszywymi pieniędzmi uciekł. Na miejsce przyjechała policja. Dzień później zatrzymano 3-ech mieszkańców powiatu kluczborskiego. Cała trójka od pewnego czasu, korzystając z domowego komputera i drukarki, podrabiała pieniądze. Oszuści fałszowali 50-złotowe banknoty. W ciągu kilku dni wprowadzili do obiegu co najmniej 10 takich banknotów. Policja sprawdza teraz czy takich "podróbek" mogło być więcej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty podrabiania i wprowadzania do obiegu fałszywych pieniędzy. Grozi im za to co najmniej 5 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych na 2 miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)