Jest szansa, że olsztyńska kamienica przy pl. Bema, pochodząca z początku XX wieku, doczeka się remontu. Zabytek za ponad 2,5 miliona złotych kupiła firma z Pruszkowa, która chce zorganizować tam pomieszczenia biurowe.

Zabytkowa kamienica to perełka olsztyńskiej architektury. Zbudowany w 1905 roku budynek był siedzibą urzędników, lekarzy, szkoły i seminarium duchowego. Niestety kamienica nie miała szczęścia do właścicieli, przez co z pięknego zabytku zamieniła się w ruderę. W 2006 roku pojawiła się nadzieja, że obiekt zostanie wyremontowany. Niestety firma, która go wtedy kupiła, upadła. W dodatku prace prowadzone wówczas w budynku nie były konsultowane z konserwatorem zabytków.

Obecnie kamienica przy pl. Bema w Olsztynie trafiła w ręce spółki z Pruszkowa. I wszystko wskazuje na to, że w końcu doczeka się remontu. Nowi właściciele zapowiadają, że w przyszłym roku ruszą z odnawianiem budynku. Chcą przy tym zachować jego oryginalny wygląd.

Część mieszkańców Olsztyna widziałaby w tym miejscu hotel, jednak nowy właściciel zapowiedział już, że w kamienicy powstaną pomieszczenia biurowe.