Pękł wodociąg zasilający Sopot od strony Gdyni, na wysokości Alei Niepodległości 890. Wody pozbawionych jest prawie jedna czwarta mieszkańców.
Przyczyną awarii było najprawdopodobniej ocieplenie. Takie skoki temperatur powodują naprężenia gruntu, a w konsekwencji uszkodzenie wodociągu - wyjaśniła rzeczniczka firmy wodociągowo-kanalizacyjnej Saur Neptun Gdańsk, Grażyna Pilarczyk.
W związku z usuwaniem awarii wyłączony z ruchu jest jeden pas Al. Niepodległości w Sopocie.