Od 1 września PKP Intercity wprowadza kolejną korektę rozkładu jazdy pociągów. Jak poinformował przewoźnik, ma to związek z kolejną fazą remontów torów. Zmiany dotyczyć będą kursowania pociągów na trasach Kraków-Zakopane, Warszawa-Białystok i Warszawa-Łódź.

Znikają m.in. połączenia do kurortów nadmorskich i górskich, czyli 30 dodatkowych połączeń, które uruchomiliśmy na czas wakacji. Najistotniejsze zmiany w rozkładzie dotyczyć będą pociągów kursujących na linii Zakopane-Kraków, Warszawa-Białystok oraz Warszawa-Łódź - powiedziała prasowej rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska.

Oznacza to, że na trasie Kraków-Zakopane zawieszone zostanie kursowanie pociągów. Powodem tego jest kontynuacja budowy zapory wodnej Świnna Poręba. Za cztery pociągi PKP Intercity, które normalnie jechałyby do Zakopanego, uruchamiamy PKP Intercity Bus. Autobusy będą się zatrzymywać w pobliżu dworców kolejowych, a także na stacjach pośrednich między Krakowem i Zakopanem - powiedziała.

W przypadku połączenia na trasie Warszawa-Białystok, zmiany spowodowane są pracami modernizacyjnymi na odcinku Warszawa-Rembertów-Tłuszcz. W tym przypadku zachowujemy rozkład jazdy, który wprowadziliśmy 15 czerwca. Nasi pasażerowie od września będą mogli skorzystać z pięciu połączeń kolejowych oraz czterech połączeń realizowanych przez PKP Intercity Bus - powiedział. Dodała, że do 15 czerwca z komunikacji zastępczej skorzystało ponad 20 tys. pasażerów.

Jeśli chodzi o linię łódzką, zachowamy liczbę pociągów, która jeździ po tej linii w wakacje. Czyli 17 pociągów z Warszawy do Łodzi - osiem pociągów pojedzie trasą przez Żyrardów i Skierniewice - oraz 18 pociągów z Łodzi do Warszawy - dziewięć pociągów pojedzie przez Żyrardów i Skierniewice - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że w szczytach przewozowych będzie kursować 10 dodatkowych autobusów na trasie Skierniewice-Warszawa Zachodnia - Skierniewice oraz 20 dodatkowych autobusów na trasie Żyrardów-Warszawa Zachodnia -Żyrardów.

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 11 października br.

(abs)