Jutro rozpocznie się komunikacyjny horror w centrum Katowic. W związku z przebudową dworca PKP, całkowicie zamknięty zostanie plac Szewczyka, a częściowo nieprzejezdne będą ulice: Słowackiego, Dworcowa i Młyńska. Reporter RMF FM sprawdzał którędy kierowcy mogą omijać okolice dworca.

Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby kierowcy omijali całe centrum miasta, bo teraz, kiedy drogowcy ustawili tam nowe znaki, można się naprawdę pogubić. Urzędnicy ostrzegają, że to koniec z jazdą na pamięć. Młyńska będzie dwukierunkową ślepą ulicą z możliwością zawrócenia na końcu. Ślepe będą także ulice Dworcowa i Słowackiego od strony zachodniej. Zmieniło się oznakowanie na skrzyżowaniach Marii Goeppert z Sądową i 3 Maja ze Słowackiego. By ominąć okolice dworca, najlepiej poruszać się ulicami: Sokolską, Mikołowską, Andrzeja, Wojewódzką, Warszawską i Korfantego.

Niestety gdy pojawimy się w centrum istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że staniemy w korku i jeżdżąc w kółko będziemy się zastanawiać jak jechać dalej. Problem mogło rozwiązać otwarcie rynku dla ruchu, ale władze miasta, z nieznanych powodów się na to nie zdecydowały.