Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby kierowcy omijali całe centrum miasta, bo teraz, kiedy drogowcy ustawili tam nowe znaki, można się naprawdę pogubić. Urzędnicy ostrzegają, że to koniec z jazdą na pamięć. Młyńska będzie dwukierunkową ślepą ulicą z możliwością zawrócenia na końcu. Ślepe będą także ulice Dworcowa i Słowackiego od strony zachodniej. Zmieniło się oznakowanie na skrzyżowaniach Marii Goeppert z Sądową i 3 Maja ze Słowackiego. By ominąć okolice dworca, najlepiej poruszać się ulicami: Sokolską, Mikołowską, Andrzeja, Wojewódzką, Warszawską i Korfantego.
Niestety gdy pojawimy się w centrum istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że staniemy w korku i jeżdżąc w kółko będziemy się zastanawiać jak jechać dalej. Problem mogło rozwiązać otwarcie rynku dla ruchu, ale władze miasta, z nieznanych powodów się na to nie zdecydowały.