1 grudnia część szlaków w Tatrach zostaje zamknięta. W sezonie zimowym - aż do 15 maja - Tatrzański Park Narodowy zamyka trzy odcinki szlaków.

1 grudnia część szlaków w Tatrach zostaje zamknięta. W sezonie zimowym - aż do 15 maja - Tatrzański Park Narodowy zamyka trzy odcinki szlaków.
Od 1 grudnia część szlaków w Tatrach jest zamknięta /arch. RMF FM /

1. Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Przełęcz Kondracka - szlak czerwony (fragment szlaku Dol. Strążyska - Giewont)
2. Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka - szlak zielony
3. Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - szlak niebieski

Szlaki zamykane są ze względu na ochronę przyrody. Przy okazji jednak, są to odcinki szlaków, na których zimą dochodziło do wielu poważnych wypadków. TPN od wielu lat zamyka je więc na zimę. Część turystów jest jednak zdziwiona tym faktem. Właśnie się tam wybieram. Skąd pan wie że szlak jest zamknięty? Jeden góral mówił mi, ze wszystkie szlaki są otwarte. Pójdę, to sprawdzę - mówi reporterowi RMF FM młody mężczyzna, który z twarzą osłoniętą przed wiatrem szalikiem idzie zdobywać Giewont.

W słowackiej części Tatr na zimę zamykane są wszystkie szlaki wysokogórskie powyżej schronisk. Zakaz poruszania się obowiązuje tam od 1 listopada aż do 15 czerwca.

Za to od dzisiaj przestał obowiązywać zakaz poruszania się po tatrzańskich szlakach po zmroku. Zakaz ten wprowadzany jest na okres lata, kiedy na szlakach jest dużo turystów, żeby zwierzęta w górach miały choć kilka godzin wytchnienia od ruchu turystycznego.