Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę zainaugurował kampanię wyborczą PiS od obietnic: 500 plus od pierwszego dziecka, bez PIT-u dla pracowników dla 26. roku życia oraz 13-tki dla emerytów. Dzień później zawiązała się Koalicja Europejska w składzie: Platforma Obywatelska, PSL, Nowoczesna, SLD i Zieloni. W Watykanie zakończył się szczyt na temat walki z pedofilią w Kościele. W świecie sportu - poznaliśmy naszych rywali na mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 20 oraz obserwowaliśmy słabe wyniki naszych skoczków narciarskich w Innsbrucku. Przed nami gorąca, oscarowa noc.

Kaczyński obiecuje: 500+ od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów

Moment jest ważny, bo zaczynamy kampanię wyborczą 2019 roku. Ona będzie w dwóch turach, każda z nich ważna. Oczywiście ta na jesieni najważniejsza - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji partii.

Moment jest ważny - podkreślił Kaczyński w wystąpieniu podczas sobotniej konwencji PiS, pod hasłem "Nowa arena programowa". Zaczynamy kampanię wyborczą 2019 roku - ona będzie w dwóch turach, każda z nich jest ważna, oczywiście ta na jesieni najważniejsza - oświadczył prezes PiS.

Mamy nowy program, trudny - pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka - mówił Kaczyński.

Prezes PiS powiedział także, że zamierza "pomóc młodym ludzie wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

Schetyna: Powołujemy Koalicję Europejską, by bronić Polskę przed siłami antyeuropejskimi

Powołujemy Koalicję Europejską po to, żeby bronić Polskę przed siłami antyeuropejskimi, przed tymi, którzy osłabiają, niszczą polską pozycję w Unii Europejskiej - podkreślił w niedzielę lider PO Grzegorz Schetyna.

Liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

Papież apeluje o walkę z pedofilią. "Ręka zła, która nie oszczędza niewinności"

Papież Franciszek zapewnił, że każdy przypadek pedofilii zostanie potraktowany z najwyższą powagą. Zamykając szczyt w Watykanie apelował o kompleksową walkę z tą plagą i mówił, że jej powszechność nie umniejsza jej potworności w Kościele.

Po mszy zamykającej czterodniowe spotkanie przewodniczących episkopatów świata Franciszek powiedział w obszernym przemówieniu: Nasza praca doprowadziła nas do uznania po raz kolejny, że powaga plagi nadużyć seksualnych wobec nieletnich jest niestety zjawiskiem rozpowszechnionym historycznie we wszystkich kulturach i społeczeństwach.

Wiemy, z kim zagrają na wiosnę w mistrzostwach świata piłkarze do lat 20

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 zmierzy się z Kolumbią, Tahiti i Senegalem w fazie grupowej mistrzostw świata. Odbędą się one od 23 maja do 15 czerwca i będą rozgrywane w sześciu polskich miastach. Losowanie grup odbyło się w Gdyni.

MŚ Innsbruck: Kamil Stoch piąty w sobotę. Markus Eisenbichler ze złotym medalem

Kamil Stoch zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie narciarskich mistrzostw świata na dużej skoczni w Innsbrucku. Zwyciężył Niemiec Markus Eisenbichler przed swoim rodakiem Karlem Geigerem i Szwajcarem Killianem Peierem. 

Tuż za podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W niedzielę Polska zajęła w Innsbrucku czwarte miejsce w drużynowym konkursie skoków narciarskich mistrzostw świata

Kamil Stoch przyznał, że czuje się zawiedziony po zajęciu przez Polskę czwartego miejsca w drużynowym konkursie skoków w narciarskich mistrzostwach świata, ale nie zamierza robić z tego tragedii. "To nie jest koniec świata" - podkreślił.

Stolica góralskiego haftu. Maków Podhalański był Twoim Miastem w RMF FM

Maków Podhalański to miasteczko położone w Beskidzie Makowskim, niedaleko Babiej Góry i Rabki-Zdrój. Malownicza okolica od dawna przyciągała wielu turystów. Do Makowa przyjeżdżali także kuracje z uwagi na panujący tu mikroklimat. Maków odwiedziliśmy w ramach naszej akcji Twoje Miasto w Faktach RMF FM.

Twoje Niesamowite Miejsce: Sekrety Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

W ramach naszej akcji Twoje Niesamowite Miejsce w RMF FM gościliśmy w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Działa od niedawna w nowoczesnym budynku, który wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt do nauki studentów - przyszłych lekarzy, pielęgniarek, czy ratowników medycznych. Mają się tu uczyć pracy niemal w każdych okolicznościach.

W oczekiwaniu na ogłoszenie Oscarów 2019

Tej nocy poznamy laureatów Oscarów. Kolejny raz wśród nominowanych są polscy twórcy. Jak radzili sobie w poprzednich latach? Rozwiąż quiz!