Albańczyk, który w swoim kraju jest numerem 2 na liście najbardziej poszukiwanych przestępców, został zatrzymany w Polsce. Mężczyzna jest podejrzewany o organizowanie w latach 2005-2006 przemytu narkotyków z Albanii do Włoch. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Ustalono, że wraz ze wspólnikami przerzucił drogą morską przez Cieśninę Otranto między Adriatykiem a Morzem Jońskim do miasta Brindisi i do prowincji Lecce, leżących na "obcasie włoskiego buta" aż 1,3 tony marihuany, która była rozprowadzana przez włoską mafię - powiedział Marek Jarosiński z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

35-latek został zatrzymany w pociągu relacji Kraków - Tarnów. Po sprawdzeniu jego danych osobowych okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez biuro Interpolu w Rzymie - dodał Jarosiński.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Po uzyskaniu pełnych dokumentów z Włoch wystąpimy o podjęcie przez sąd decyzji co do wydania go do Włoch - poinformowała rzeczniczka tarnowskiej prokuratury Elżbieta Potoczek-Bara.