Film "Kosmos" przedstawia dzieci bawiące się w "autobusowym statku kosmicznym", gdzie panuje grawitacja, nie ma zasięgu i z którego nie mogą wyjść. W pewnym momencie autobus zaczyna się trząść, a dzieci zaczynają się bać. Po chwili siedząca z tyłu dziewczynka ze zgrozą stwierdza, że młodzi pasażerowie już chyba zawsze będą się bawić w "kosmos"...
Film "Kosmos" jest dość kontrowersyjnym apelem do rodziców o sprawdzanie podstawowych danych autobusów na www.bezpiecznyautobus.gov.p.
(acz)