Na miesiąc przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy PKP - pasażerowie mają już do niego dostęp. Spółka zapowiada, że godziny odjazdów niektórych pociągów mogą się jeszcze zmienić. Jeśli wśród połączeń znajdziecie coś, co was zainteresuje lub zdenerwuje, dajcie nam znać. Gorąca Linia RMF FM jest do waszej dyspozycji.

Sprawdź nowy rozkład jazdy PKP

Zgodnie z zapowiedziami, 11 listopada pojawił się nowy rozkład jazdy PKP. Na stronie internetowej można także znaleźć informacje, że godziny odjazdów poszczególnych pociągów mogą jeszcze ulec zmianie.

Spółce po raz pierwszy udało się to, co nie udawało się co roku. Rozkład zawsze można było znaleźć na stronach niemieckich kolei, a gdy pytaliśmy, dlaczego wciąż nie ma go u nas, słyszeliśmy, że to tylko projekt, który może się zmienić.

Prawdziwy obóz przetrwania kolejarze zafundowali pasażerom rok temu. Wtedy nieporadny zarządca torów - PKP PLK pozwolił przewoźnikom do ostatniej chwili negocjować godziny uruchomienia połączeń. W efekcie, w dniu wejścia rozkładu w życie pełnej informacji nie mieli nie tylko pasażerowie. Sami kolejarze nie wiedzieli, o której godzinie, z którego peronu i jaki pociąg odjedzie.

Na informacyjny bezład nałożyła się jeszcze zima. W konsekwencji kompletny paraliż kolei stał się faktem. Przez wiele dni pasażerowie nie mieli żadnych informacji, spóźniali się na pociągi, albo tkwili w polu, gdy stary sprzęt zawodził pod naporem wiatru i śniegu.

W tym roku ma być lepiej. Przewoźnicy wyremontowali nieco wagonów, mają świadomość, że informacja jest dla pasażerów najważniejsza, rozkład już jest, wystarczy się z nim zapoznać. Takie przygotowanie powinna być normą. Mam nadzieję, że kolejarze nie będą się więc tym zbytnio chwalić.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.