Platforma Obywatelska nie wycofuje się z poparcia dla Jacka Karnowskiego na prezydenta Sopotu - powiedział przewodniczący PO na Pomorzu, Sławomir Nowak. Kandydatem popieranym przez nas w tych wyborach i pożądanym prezydentem Sopotu (...) jest Jacek Karnowski - powiedział Nowak i dodał, że sam zagłosowałby na Karnowskiego.

Przewodniczący pomorskiej PO wyjaśnił, że nie widzi problemu w tym, że członkowie Platformy zaangażują się w kampanię Karnowskiego. Lokalna struktura taką decyzję podjęła. To jest decyzja w ramach sumienia i poglądów każdego z członków Platformy Obywatelskiej - powiedział, dodając, że on sam nie widzi problemu, by - jeśli zajdzie taka potrzeba - także osobiście wspomóc kampanię Karnowskiego. Jestem przekonany, że większość wyborców Platformy w Sopocie zagłosuje na Karnowskiego - powiedział Nowak.

Sopocka PO poparła w poniedziałek Jacka Karnowskiego jako kandydata partii na prezydenta Sopotu. Za poparciem Karnowskiego było 66 członków partii, 12 było przeciw.

Dzień później Donald Tusk poinformował, że nikt, kto ma zarzuty prokuratorskie, nie uzyska od niego - jako szefa Platformy - zgody na wykorzystywanie szyldu PO w kampanii wyborczej. Tusk dodał, że namawiałby kolegów i koleżanki z sopockiej Platformy, by nie udzielali Karnowskiemu wsparcia w kampanii.