Sławomir Nowak został wybrany na przewodniczącego pomorskiej Platformy Obywatelskiej. Z kolei Andrzej Halicki ponownie został szefem PO na Mazowszu.

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak nie miał kontrkandydata na to stanowisko. Nowak jest szefem PO na Pomorzu od 2010 roku. Zagłosowało na niego 343 delegatów zjazdu regionalnego PO w Gdańsku, 18 było przeciw.

Nie miał kontrkandydatów również Andrzej Halicki. Podczas dzisiejszego zjazdu w swoim regionie uzyskał on 446 głosów poparcia przy 76 głosach przeciwnych.

Ostatni dzień głosowania

Niedziela jest ostatnim dniem wyborów władz regionalnych w PO. Oprócz Pomorza wybory odbywają się w Wielkopolsce, na Mazowszu oraz w regionie podlaskim.

W sobotę PO wybrała szefów kilku regionów. Najwięcej emocji wzbudziły wybory szefa dolnośląskiej PO. Dopiero w drugim głosowaniu Jacek Protasiewicz pokonał dotychczasowego przewodniczącego struktur PO w regionie, Grzegorza Schetynę 11 głosami. Protasiewicz w drugim sobotnim głosowaniu otrzymał 205 głosów, Schetyna - 194. Głosowało 400 delegatów, 1 głos był nieważny. Drugie głosowanie było konieczne, gdyż w pierwszym ani Schetyna ani Protasiewicz nie otrzymał wystarczającej liczby głosów. 

(abs)