W centrum Olsztyna, wzdłuż Łyny, na terenie, który przez lata pozostawał niezagospodarowany, powstał Park Centralny. W parku będzie można odpocząć, zagrać w gry planszowe, poddać się terapii ogrodowej, posłuchać popularnej literatury czy po prostu zjeść śniadanie i poleżeć na trawie.

Park zajmuje powierzchnię blisko 13 ha. Jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim. Dzięki naturalnym cechom krajobrazowym i przemyślanej infrastrukturze oferuje ona odwiedzającym wyjątkowe walory przyrodnicze i rekreacyjne. Znajdują się tutaj aż cztery mosty łączące brzegi Łyny, przystań kajakowa, wiele ścieżek dla pieszych i rowerzystów, a jesienią pojawią się jeszcze zadaszone altany.

W centralnej części parku, na niewielkim, płaskim placu, wzniesiono eliptyczną fontannę ze specjalnym nocnym podświetleniem. W niej zainstalowano kilkutonowe, częściowo zanurzone w wodzie półkule, które symbolizują układ słoneczny, co nawiązuje do olsztyńskiej działalności Mikołaja Kopernika. Cała konstrukcja stanowi największą atrakcję inwestycji.

W parku znajduje się również niewielki, zadaszony placyk amfiteatralny, a także linarium - miejsce dla starszych i młodszych.