Panorama Warszawy, podziwiana z przeszklonego tarasu na wysokości dwustu metrów - to Skyfall Warsaw. W nowoczesnym wieżowcu przy rondzie Daszyńskiego znajduje się wyjątkowa atrakcja turystyczna: taras widokowy, który odchyla się od budynku pod kątem piętnastu stopni.

Na platformie równocześnie mogą stanąć cztery osoby. Wcześniej korzystają z urządzenia, które zabezpiecza podeszwy butów folią. Najlepiej mieć wolne ręce - tak, żeby się złapać uchwytów - i ustawić ciało w odpowiedni sposób. Taki, który pomoże nam w pełni doświadczać, a więc pozycja otwarta, nie zamknięta. To pomoże dać się porwać złudzeniu, że platforma... może się oderwać od budynku.

Do wyboru jest dziesięć programów o różnym czasie trwania i o różnym stopniu wychylenia - mówi Edyta Popławska ze SkyFall Warsaw. Wrażenia wzmacniają efekty dźwiękowe, które mogą towarzyszyć tym programom - dodaje.

A jakie są te wrażenia? To było niesamowite i trochę straszne, tak naprawdę nie mogłam się skupić na widokach, bo koncentrowałam się na utrzymaniu równowagi - przyznaje jedna z pań, która jako jedna z pierwszych mogła sprawdzić działanie platformy. Następnym razem postaram się bardziej porozglądać - dodaje.

Z wysokości 46. piętra widać nie tylko piękną panoramę stolicy, ale też obiekty oddalone o kilkadziesiąt kilometrów. Widoczność zależy oczywiście od pogody, chociaż brak pełnego słońca też ma plusy. Przy jesiennej mgle przepięknie wygląda wschód słońca - mówi Edyta Popławska. Wtedy widać tylko szczyty wieżowców, a ich dolna część wygląda, jakby była w chmurach. A najpiękniejsze są zachody słońca... - przekonuje.

Na początku Skyfall Warsaw będzie dostępny dla firm i organizacji. W pierwszym kwartale 2022 roku zostanie udostępniony klientom indywidualnym.

Opracowanie: