70 mandatów, 7 zatrzymanych praw jazdy – to efekt policyjnej akcji podczas nielegalnych wyścigów zorganizowanych w Katowicach, na drodze zbiorczej wzdłuż autostrady A4.

W ostatni weekend w nocy z soboty na niedzielę kierowcy spotkali się w Katowicach, w kilku miejscach, żeby się ścigać. Skrzyknęli się w mediach społecznościowych.

Policja namierzyła wyścig i interweniowała, choć kierowcy, próbowali uniknąć spotkania z funkcjonariuszami i kilkukrotnie zmieniali miejsce wyścigów.

Ostatecznie policjanci wylegitymowali łącznie 200 osób i skontrolowali 180 samochodów. 

Wystawiono 70 mandatów i zatrzymano 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości - powiedziała RMF FM Agnieszka Żyłka, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Droga zablokowana przez tłum gapiów oraz ścigające się pojazdy

Nielegalny wyścig samochodowy oglądały tłumy gapiów. Oglądający i ścigające się auta całkowicie blokowały drogę innym kierowcom. Jak nieodpowiedzialne to zachowanie, zobaczcie na filmie:

Przypomnijmy, kilka lat temu nielegalne wyścigi w Jaworznie zakończyły się tragicznie. Jedna osoba (19-letnia dziewczyna) zginęła, a dwie trafiły do szpitala w ciężkim stanie.

Do tragicznego wypadku doszło w jednej dzielnic Jaworzna - Jeleń Dąb, na drodze dojazdowej do oczyszczalni ścieków. To szeroki i prosty odcinek.