Charakterystyczne sportowe buty zgubiły złodzieja rowerów z Radzionkowa na Śląsku. Mężczyzna kradł jednoślady od kilku tygodni. Został zatrzymany przez policjanta, który ze zdjęć z miejskiego monitoringu zapamiętał jego seledynowe obuwie.

Mężczyzna jechał na rowerze ulicami Radzionkowa, kiedy zauważył go policjant. Funkcjonariusz zwrócił na niego uwagę, bo rowerzysta miał na nogach charakterystyczne seledynowe buty. Policjant widział je już wcześniej na nagraniach z monitoringu. W mieście szukano złodzieja, który od kilku tygodni systematycznie kradł rowery. Na nagraniach z miejskiego monitoringu nie było wyraźnie widać jego twarzy, ale policjant zapamiętał owe charakterystyczne buty - mówi Rafał Biczysko z policji w Tarnowskich Górach.

Jak się okazało, mężczyzna przyjeżdżał kraść rowery do Radzionkowa z pobliskiego Bytomia. Jego łupem padło w sumie 6 jednośladów. Zawsze wybierał dobre i drogie modele. Ten, na którym jechał tuż przed zatrzymaniem, też był kradziony. Złodziej ukradł go kilkanaście minut wcześniej.

Mężczyzna nie próbował uciekać i przyznał się do kradzieży. Sprawdzamy teraz, czy nie kradł też w innych miastach i co robił ze skradzionymi rowerami - dodaje Rafał Biczysko.