RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niebezpieczne znalezisko w Grodzisku Wlkp.

Publikacja: Poniedziałek, 29 maja (14:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W centrum Grodziska, na terenie niedziałającego już browaru, znaleziono około dwustu litrów chlorku rtęci oraz kwas borowy - informuje reporter RMF Łukasz Wysocki. Obie substancje są silnie trujące.

Na razie nie wiadomo, skąd substancje wzięły się na terenie zakładu. Ze względu na niebezpieczeństwo ewakuowano mieszkańców z pobliskich domów. Na miejscu pracują jednostki ratownictwa chemicznego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: