RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niebezpieczne łączenie leków

Publikacja: Wtorek, 22 lutego (06:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przeciętny Polak po 65. roku życia przyjmuje codziennie co najmniej pięć leków. Co dziesiąta osoba zażywa ich więcej niż dziesięć - pisze "Gazeta Wyborcza". "Łączenie leków jest niebezpieczne, a nawet bywa przyczyną śmierci" - ostrzegają lekarze.

Według gazety, niebezpieczne mogą być też kupowane bez recepty preparaty ziołowe. Np. wyciągi z dziurawca hamują działanie leków nasercowych i antydepresyjnych, preparaty z miłorzębu nasilają działanie leków.

Otępienie, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, kłopoty z poruszaniem się, to często skutki mieszania leków - twierdzą geriatrzy.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: