W szpitalu w Przemyślu zmarł Wojciech Inglot. Był założycielem i właściciel firmy kosmetycznej Inglot Cosmetics. Miał 58 lat.

Odszedł wspaniały człowiek i kolega. Nic nie zapowiadało tej tragedii - powiedział prezydent Przemyśla Robert Choma. Dodał, że były plany, aby nadać Inglotowi tytuł honorowego obywatela miasta Przemyśla.

Inglot w przeszłości był m.in. przewodniczącym rady miasta Przemyśla oraz miejskim radnym. Pełnił też funkcję Honorowego Konsula Ukrainy w Przemyślu.    

Inglot był absolwentem wydziału chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Firmę założył w Przemyślu w 1983 roku. Nie od razu jednak produkował kosmetyki. Pierwszym produktem był płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych. 

Stawiał na produkcję w Polsce

Inglot w nielicznych wywiadach podkreślał, że wszystkie kosmetyki firmy produkowane są w Unii Europejskiej, a 95 proc. w zakładzie w Przemyślu. Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy, głównym celem spółki "była produkcja wysokiej jakości produktów, oferowanych klientom po rozsądnych cenach".

Obecnie firma sprzedaje swoje produkty m.in. cienie do powiek, lakiery do paznokci i pomadki do ust w ponad 300 salonach w 46 krajach krajach na sześciu kontynentach. W ubiegłym roku Inglot został pierwszym laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii Sukces.