Wiceprzewodniczący sejmiku woj. świętokrzyskiego Jarosław Przygodzki nie żyje. Prawdopodobnie samorządowiec popełnił samobójstwo. Ciało mężczyzny znaleziono z raną postrzałową w gminie Końskie, nieopodal jego miejsca zamieszkania.

Będziemy wyjaśniać okoliczności śmierci tego człowieka. Wstępnie możemy wykluczyć, aby ktoś przyczynił się do jego śmierci - powiedział rzecznik świętokrzyskiej KWP.

Po południu wstępne czynności na miejscu zdarzenia zakończyła także prokuratura. Układ sytuacyjny na miejscu zdarzenia wskazuje raczej na śmierć samobójczą. Niemniej jednak do chwili zebrania materiału dowodowego i oceny prawdopodobieństwa wszystkich wersji nie możemy wykluczyć żadnej ewentualności - wyjaśnił prokurator Rafał Orłowski z Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Samochód, dokumenty, wszystko wskazuje na to, że jest to rzeczywiście wiceprzewodniczący sejmiku - dodał prokurator. Zaznaczył jednak, że ze względu na rodzaj obrażeń ustalenie tożsamości jest utrudnione.

Informację o śmierci samorządowca podał na stronie internetowej Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, Jarosław Przygodzki był radnym III i IV kadencji. Do sejmiku kandydował z okręgu obejmującego powiaty konecki, skarżyski i starachowicki. Należał do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Był nadleśniczym w Nadleśnictwie Barycz (powiat konecki). Miał 48 lat.