Dziś popołudniu w miejscowości Jasionka (powiat żyrardowski) doszło o tragicznego wypadku kolejowego. Zginął mężczyzna potrącony przez dwa pociągi jadące w przeciwnych kierunkach. Policja wyjaśnia jakie były przyczyny i dokładny przebieg zdarzenia. Występują znaczne utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Mężczyzna został najpierw potrącony przez pociąg relacji Węgliniec-Warszawa Wschodnia, a następnie przez pociąg towarowy, który jechał w przeciwnym kierunku, czyli w stronę Skierniewic - poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Obecnie ruch kolejowy w obu kierunkach jest utrudniony. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Nie wiadomo jeszcze, jakie były przyczyny i dokładny przebieg wypadku. Nie jest też jeszcze znana tożsamość zmarłego mężczyzny.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przekazał, że do wypadku doszło ok. godz. 12.10.

Osoba postronna wtargnęła na linię kolejową poza przejściami i przejazdami, pod nadjeżdżający pociąg relacji Węgliniec-Warszawa Wschodnia - powiedział Jakubowski.

Ruch pociągów po wypadku został wstrzymany. Na linii kolejowej wprowadzono zmiany w komunikacji. Przewoźnik zorganizował komunikację zastępczą dla pasażerów z pociągu, który brał udział w zdarzeniu.

Na odcinku Warszawa Wschodnia - Skierniewice - Warszawa Wschodnia wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przez przewoźników: Koleje Mazowieckie i PKP Intercity. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową dla pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku między Żyrardowem a Radziwiłłowem.

Po godz. 15.31 został wznowiony wahadłowo ruch pociągów po jednym torze na trasie Żyrardów-Skierniewice. Czekamy na decyzję służb na miejscu, aby przywrócić ruch na drugim torze - powiedział Jakubowski.

Pociągi dalekobieżne, które jechały w kierunku Skierniewic, kiedy ruch był wstrzymany, były wysłane na trasę zmienioną. Jechały przez Sochaczew i potem zjeżdżały przez Bełchów, który znajduje się na linii kolejowej między Skierniewicami a Warszawą. Teraz, kiedy sytuacja się stabilizuje, pociągi będą kierowane przez trasę wahadłową - wskazał Jakubowski.

Informacje na temat zmian w komunikacji podawane są na bieżąco, na stacjach i na przystankach, tak aby jak największa liczba pasażerów mogła je uzyskać. Koleje Mazowieckie informują o zmianach na swojej stronie internetowej.

Przywrócenie ruchu pociągów będzie możliwe, gdy tylko służby na miejscu zakończą pracę. Według policji utrudnienie potrwa jeszcze kilka godzin.