​Nie żyje jedna z ofiar karambolu, do którego doszło w ubiegły czwartek na autostradzie A1 w powiecie piotrkowskim (łódzkie). W obu kierunkach jazdy zderzyło się ponad 70 samochodów, do szpitali trafiły 32 osoby.

Informację o śmierci poszkodowanego w wypadku mężczyzny podał portal gminy Sulejów, w której mieszkał mężczyzna. Strażacy z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali na jego rzecz zbiórkę krwi, która ma się odbyć w najbliższą sobotę i - w obecnej sytuacji - będzie poświęcona jego pamięci, a zebrana krew zostanie przekazana pozostałym poszkodowanym.

Do karamboli na autostradzie A1 doszło 26 stycznia między węzłami Tuszyn i Piotrków Tryb. Zachód na terenie powiatu piotrkowskiego - w obu kierunkach jazdy. Jak opowiadali świadkowie zdarzenia, tego dnia widoczność na drodze była bardzo ograniczona przez mgłę.

W obu zdarzeniach ucierpiały 32 osoby, które z miejsca wypadków zostały przetransportowane do szpitali w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim i Pabianicach.

Obecnie w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim śledztwo dot. karambolu na autostradzie A1 prowadzone jest ws. sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej życiu lub ciężkiemu uszczerbkowi na zdrowiu wielu osób oraz wystąpienia szkody materialnej w wielkich rozmiarach.

(łł)