Tarcze finansowe pomogły przetrwać wielu przedsiębiorcom poszkodowanym przez pandemię, w tym restauratorom - przekonywał w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Niedzielski. Minister zdrowia stwierdził nawet, że "jak przejeżdża przez Nowy Świat, jadąc do pracy, to nie widzi zamkniętych lokali". Po tej wypowiedzi w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM pojawił się wątek tarczy finansowej uruchomionej przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Jak zauważył Robert Mazurek, pomoc dla przedsiębiorców była bardzo potrzebna, ale niedostateczna.

Wystarczy się przejść po Warszawie i zobaczyć ile miejsc, ile punktów gastronomicznych padało. Oczywiście Pan mi może powiedzieć, że w Izraelu też padły... - stwierdził Robert Mazurek. Nie, ja tylko panu powiem, że jak przejeżdżam przez Nowy Świat, jadąc do pracy, to nie widzę tych zamkniętych lokali - odpowiedział Adam Niedzielski. 

Może na Nowym Świecie nie - rzekł prowadzący i dodał: Jeśli pan chce, to ja panu zrobię taki spacer. Pokażę panu kilka takich miejsc w centrum Warszawy, które padły. Pokaże panu realny świat, to się pan zdziwi.

Jesteśmy umówieni - zakończył minister zdrowia.

Po tej wypowiedzi Adama Niedzielskiego zawrzało w sieci, pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Proponuję skręcić w Foksal i przyległości. Spacer w eleganckim miejscu i możliwość poczynienia tylu życiowych obserwacji - podpowiadali internauci. To niech skręci w Chmielną. Tam co 2-3 lokal jest zamknięty. (...) W metrze sklepiki pozamykane, knajpy popadały. Dużo sklepów w mojej najbliższej niewielkiej galerii handlowej się nie otworzyło... - wyliczali na Twitterze. 

Trudno zobaczyć upadające, bo już upadły - ironizowali inni. Minister nie widzi, bo ma przyciemniane szyby w limuzynie.

Oczywiście pojawiły się głosy, że Nowy Świat to nie cały świat. Zapraszam do podpoznańskiej miejscowości. W 10 minut spaceru pokaże Panu trzy.