RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Nie" dla marszu za marihuaną w Łodzi

Publikacja: Piątek, 24 września (20:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze Łodzi nie zgodziły się na jutrzejszy przemarsz ulicami miasta marszu na rzecz legalizacji marihuany. Uznały, że byłoby to promowanie i reklamowanie substancji psychotropowych lub środków odurzających, co jest niezgodne ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Marsz Wyzwolenia Konopi organizuje Inicjatywa Wolne Konopie, która działa na rzecz legalizacji w Polsce tzw. miękkich narkotyków. W czasie marszu uczestnicy mieli w planie m.in. sadzenie nasion konopi przed budynkami komisariatów.

W Polsce od 2000 roku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków na własny użytek jest karalne.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: