Nowy sposób działania oszustów w Częstochowie. Podają się za pracowników administracji i informują o skażonej wodzie. A następnie okradają mieszkania.

Oszuści działają w 2- lub 3-osobowej grupie. Pukają tylko do mieszkań starszych osób. Gdy uda im się wejść do środka, radzą, aby przez jakiś czas systematycznie odkręcać i zakręcać wodę. Kiedy lokator idzie do łazienki, okradają lokum.

W ten sposób przedwczoraj okradziono ponad 80-letnia kobietę mieszkającą na ulicy Krasińskiego. Kobieta straciła tysiąc złotych - mówi Joanna Lazar z policji w Częstochowie.

Niewykluczone, że ci sami ludzie niedługo potem ukradli kilka tysięcy złotych kobiecie mieszkającej na ulicy Dąbrowskiego.

Niedawno - także w Częstochowie - działała grupa oszustów, która podawała się za pracowników gazowni. W jednym z mieszkań próbowali fotografować licznik gazu telefonem komórkowym. To wzbudziło podejrzenie mieszkającego tam mężczyzny, który wcześniej wpuścił obce osoby do mieszkania. Wówczas oszuści zaatakowali lokatora, pobili go i okradli.

(mal)