Adam Bielan jest coraz bliższy powrotu do PiS. Kilka dni temu został jednym ze sponsorów koncertu, który towarzyszył odsłonięciu pierwszego w Polsce pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich – dowiedział się „Newsweek”.

Pomnik stanął w centrum Radomia a jego odsłonięcie uświetnił występ zespołu De Press i Patrycji Markowskiej. Z informacji tygodnika "Newsweek" wynika, że jednym ze sponsorów koncertu był Adam Bielan, dawny spin doktor PiS. "To prawda" - potwierdza poseł Marek Suski, inicjator budowy pomnika - "Konkretnej kwoty w tej chwili nie pamiętam, ale było to kilka tysięcy złotych".

Jak przyznają politycy PiS, Bielan jest coraz bliżej powrotu do partii, którą opuścił w listopadzie 2010 roku. Na ten temat rozmawiał już podobno z częścią członków kierownictwa PiS, wciąż czeka jednak na spotkanie z Kaczyńskim.

"To prezes podejmie w tej sprawie decyzję. Na niekorzyść Adama przemawia to, że partia jest dziś na fali i nie potrzebuje wizerunkowych posunięć w rodzaju przyjmowania dawnych rozłamowców" - twierdzi jeden z rozmówców tygodnika.

Suski, który jest członkiem komitetu politycznego PiS, deklaruje jednak: "Szanse na powrót Adama są realne".

Sam Adam Bielan odmówił komentarza w tej sprawie.