Spóźnienia pociągów, bałagan z rozkładami jazdy, brudne toalety i dezinformacja. W Faktach RMF FM pokazujemy i piętnujemy błędy polskich kolei. Niestety, jej obraz nie zmienia się od lat, gdyż były źle reformowane. Prezentujemy pełną listę spółek, w których udziały ma PKP SA.

Wszystko zaczęło się od ej podziału dziewięć lat temu. Dyrekcja Generalnej PKP zmieniła się w PKP SA, która ma udziały w kilkudziesięciu spółkach. Wśród nich są takie jak: Dyrekcja Kolejowa, Kolejowe Zakłady Łączności, Konsorcjum Taborowe, Kolejowe Towarzystwo Finansowe, Szpital Uzdrowiskowy, Szpital Kolejowy, czy Biuro Wczasowo-Turystyczne.

Oprócz najbardziej znanych spółek grupy PKP takich jak Cargo czy Intercity, na życie pasażerów wpływ ma także kilka innych. Za wygląd Dworca Centralnego w Warszawie odpowiada PKP SA, za perony i tunele - PKP Polskie Linie Kolejowe, rozkłady jazdy wieszają przewoźnicy, czas na zegarach oraz informacje na elektronicznych tablicach wyświetla Telekomunikacja Kolejowa, a to jak są wyświetlane informacje ustala PKP Informatyka. Prąd zapewnia im PKP Energetyka, a za informacje wygłaszane przez megafony odpowiadają PKP PLK.

Rozkłady jazdy często różnią się od informacji udzielanej w okienku, łatwo więc wsiąść nie do tego pociągu co trzeba. Megafon też zamiast mówić trzeszczy. Do której ze spółek napisać więc reklamację? Prezentujemy pełną listę spółek, w których udziały ma PKP SA.

Dziś w RMF FM w Waszym imieniu zajmujemy się kolejowymi opóźnieniami. Nasi reporterzy będą interweniować u przewoźników. Adres e-mail: fakty@rmf.fm czeka do Waszej dyspozycji.