Kilka tysięcy odbiorców bez prądu, 60 budynków podtopionych i 12 uszkodzonych wskutek wyładowań - to bilans nawałnic, które przeszły nad Małopolską. W czwartek wieczorem potężne gradobicie przetoczyło się nad Suchą Beskidzką i Makowem Podhalańskim. Lodowe kule były wielkości kurzych jaj. Strażacy interweniowali 170 razy. Zdjęcia dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Intensywne opady deszczu i burze spowodowały lokalne podtopienia, uszkodzenia infrastruktury komunalnej i energetycznej w Krakowie oraz w powiatach: gorlickim, tarnowskim i wadowickim. Stan alarmowy przekroczyły rzeki Biała Tarnowska w Ciężkowicach i Uszwica w Borzęcinie, a stany ostrzegawcze Dunajec w Czchowie i Szreniawa w Biskupicach.

Jak podały służby wojewody w Krakowie zostało podtopionych 21 budynków mieszkalnych. W Łabowej pow. nowosądecki zalany został budynek Gminnego Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego, stacja paliw, 14 domów, uszkodzone są drogi gminne i most.

W miejscowościach Sitnica (gmina Biecz) i Brzana (gmina Bobowa) na skutek wyładowań atmosferycznych wybuchły dwa pożary budynków gospodarczych.

W powiecie tarnowskim doszło do podtopienia kilku budynków w gminach: Ryglice, Skrzyszów, Rzepiennik Strzyżewski. Nieprzejezdne są drogi gminne w miejscowościach Golanka i Tursko.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.