"11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego" – zapowiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Zaprezentowano też hasło i plakat tegorocznej manifestacji.

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami - mówił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. 

Tegorocznej manifestacji towarzyszy hasło "Nasza Cywilizacja Nasze zasady". Bąkiewicz wyjaśnił, że chodzi o zasady cywilizacji i kultury łacińskiej oraz o walkę z "antycywilizacją, która atakuje Polskę i całą Europę".

Plakat zapowiadający tegoroczną manifestację to praca znanego grafika Wojciecha Korkucia. Widoczny na nim stylizowany huzar z biało-czerwonymi skrzydłami rozbija mieczem gwiazdę. Jej duży fragment ma kolor czerwony, a mniejsze są w barwach tęczy, co jest jasnym nawiązaniem do kolorów używanych przez środowiska LGBT.

Bąkiewicz ocenił, że choć pomysł na plakat powstał wcześniej, to "jak ulał pasuje do tego, co w ostatnich dniach dzieje się w Polsce".

Bąkiewicz podkreślił, że organizatorzy marszu nie wystąpią o ochronę policji. W takich sytuacjach policja sama podejmuje działania - oznajmił. Wyraził nadzieję, że podczas marszu policja będzie zachowywała roztropność i podejmowała działania analogiczne do tych, które prowadzi podczas demonstracji odbywających się w wielu miastach od ponad tygodnia po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Widzieliśmy ochronę, którą policja zapewniała tym zgromadzeniom. My liczymy dokładnie na to samo, liczymy, że wobec prawa wszyscy jesteśmy równi - podsumował.