Biegli psychiatrzy i psycholog mają przebadać Kamila N. i Zuzannę M. - sprawców brutalnego zabójstwa rodziców chłopaka w Rakowiskach koło Białej Podlaskiej. Taką decyzję wydała prokuratura w Lublinie.

Zabiła rodziców swojego chłopaka. Już wcześniej była oskarżona o molestowanie

Zuzanna M., 18-latka, która razem z Kamilem N. zabiła rodziców chłopaka w Rakowiskach pod Białą Podlaską, będzie odpowiadała nie tylko za kwalifikowane zabójstwo. Jak dowiedział się reporter RMF FM, w sądzie w Białej Podlaskiej jest już akt oskarżenia przeciwko Zuzannie M. czytaj więcej

Badanie pozwoli stwierdzić, czy Kamil N. i Zuzanna M. są zdrowi psychicznie i w chwili zabójstwa byli poczytalni. Jeśli nie uda się tego jednoznacznie orzec w badaniu ambulatoryjnym, wtedy prokuratura złoży wniosek do sądu o umieszczenie nastolatków na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. 

Wciąż nie wiadomo, czy w chwili zabójstwa Kamil N. i Zuzanna M. byli pod wpływem środków odurzających. Prokuratorzy mają otrzymać wyniki testów zaraz po Nowym Roku. 

Przyznali się do zabójstwa, zbrodnię zaplanowali

18-letni Kamil N. oraz jego dziewczyna 18-letnia Zuzanna M. przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila. Licealiści zeznali, że zbrodnię zaplanowali. Pomysł zaczerpnęli z filmu sensacyjnego. Zamordowani to 48-letni pułkownik straży granicznej oraz jego 42-letnia żona.

Podczas przesłuchania Kamil N. oraz Zuzanna M. powiedzieli, że zadali rodzicom chłopaka po kilkanaście ciosów trzema nożami. Ofiary wykrwawiły się na śmierć.

18-latkowie, uczniowie trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego, byli parą. Według ich relacji, rodzice Kamila N. nie byli zadowoleni z ich związku. To miało być motywem morderstwa.