Blisko 42 kilogramy marihuany i prawie 2 kilogramy haszyszu zabezpieczono na ukrytej posesji w Dąbrowicy Dużej na Lubelszczyźnie. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, którzy zajmowali się uprawą narkotyków.

37-letni Artur G. i 36-letni Daniel G. są bardzo dobrze znani policji, byli wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową. Obecnie usłyszeli zarzuty wytwarzania środków odurzających, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grożą im co najmniej 3 lata więzienia.

Informację o narkotykowej posesji w miejscowości Dąbrowica Duża uzyskali funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku, zlokalizowali ją wspólnie z policjantami z komendy w Białej Podlaskiej. Posesja była ukryta za dwumetrowym wałem ziemnym. Przy bramie wjazdowej zamontowana była fotopułapka, która umożliwiała przestępcom kontrolowanie miejsca.

Na posesji funkcjonariusze odkryli plastikowe beczki różnych rozmiarów wypełnione marihuaną. Część narkotyku była już zapakowana w worki i przygotowana do dalszej dystrybucji. 

W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg haszyszu i oprzyrządowanie do jego produkcji (prasa do wyciskania, forma i środki chemiczne) oraz blisko 42 kg marihuany. Do tej pory w Polsce nie odnotowano tak profesjonalnej uprawy tego typu.

(mal, e)