Część górników nie zjechała dziś pod ziemię w kopalni Janina w Libiążu w Małopolsce - taką informację dostaliśmy od Słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM. Górnicy - jak ustaliła na miejscu nasza reporterka Anna Kropaczek - domagają się podwyżek.

Wszystko wskazuje na to, że przed południem rozpoczęło się spotkanie związkowców i załogi z przedstawicielami zarządu spółki Tauron Wydobycie, do której należy kopalnia Janina. 

Przed tym spotkaniem kilkudziesięciu górników zebrało się przed bramą zakładu. Niektórzy potwierdzali w rozmowie z naszą dziennikarką, że część załogi nie zjechała dziś na dół. Górnicy chcą podwyżek: podkreślają, że ich wynagrodzenia nie zmieniają się od lat.

Tak nie można ludzi traktować, że cały miesiąc pracują, a nawet 3 tysięcy nie zarobią. Może mówią, że górnicy dobrze zarabiają, ale nie tutaj - usłyszała Anna Kropaczek od jednego z pracowników kopalni Janina.

Rzecznik spółki Tauron Wydobycie Daniel Iwan, pytany o sprawę przez naszą reporterkę, nie potwierdził informacji o tym, że załoga nie zjechała dziś na dół na pierwszą zmianę. Stwierdził jedynie, że kopalnia pracuje normalnie, a dzisiejsze spotkanie pracowników Janiny z zarządem spółki dotyczy różnych spraw związanych z działalnością i przyszłością kopalni.

Opracowanie: