"Sojusz jest atakowany przez przeciwników politycznych, bo stanowi dla nich zagrożenie i ma bardzo dobry program" - podkreślił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski podczas niedzielnej konwencji partii. "Jesteśmy w lidzie mistrzów na scenie politycznej" - dodał.

Atakują nas wszyscy, którzy bronią leniwego rządu Tuska. Atakują dlatego, bo jesteśmy silni, atakują, bo stanowimy dla nich zagrożenie, bo jesteśmy konkurencją, bo staliśmy się ważni, bo jesteśmy w lidze mistrzów na polskiej scenie politycznej - stwierdził szef SLD.

Przed nami bardzo trudna kampania wyborcza. Czeka nas ciężka praca, ale damy sobie radę, dlatego że mamy bardzo dobry program, dlatego że jesteśmy przygotowani, kompetentni, dlatego że mamy doświadczenie, dlatego, ze potrafimy rozmawiać z ludźmi - zapewnił.

Podkreślił, że SLD "da sobie radę", ponieważ jest długo na scenie politycznej, nie zmienia nazwy partii i "z podniesioną głową" pracuje dla ludzi. Mamy program, który jest dla Polski i dla Polaków gwarancją, że jutro będzie bez obaw - podsumował Napieralski.

Gintowt-Dziewałtowski wykluczony z klubu SLD

Poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski został dziś wykluczony z klubu Sojuszu - poinformował rzecznik SLD Tomasz Kalita. Na posiedzeniu klubu poselskiego SLD po zakończeniu konwencji krajowej, wszyscy obecni posłowie jednogłośnie zdecydowali o wykluczeniu posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego z jego szeregów - wyjaśnił Kalita.

Jak dodał, dla posłów Sojuszu "było to przykre i niezrozumiałe, że w dniu święta, jakim jest konwencja własnej partii Witold Gintowt-Dziewałtowski zdecydował się na wystąpienie na konferencji konkurencyjnej partii".

Rzecznik Sojuszu powiedział również, że naturalną konsekwencją wykluczenia z klubu będzie prawdopodobnie usunięcie Gintowt-Dziewałtowskiego z partii.

PO przedstawiła w niedzielę polityków lewicy, którzy wesprą ugrupowanie w wyborach parlamentarnych. Oprócz obecnych już na listach Platformy Dariusza Rosatiego, Bartosza Arłukowicza i Józefa Piniora, na konferencji wystąpił dotychczasowy poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski.