Zamaskowany mężczyzna napadł na jedną z placówek parabankowych w Skarżysku-Kamiennej w Świętokrzyskiem. Policja poszukuje napastnika. Funkcjonariusze nie ujawniają, jaka suma pieniędzy została skradziona.

Do napadu doszło na osiedlu Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej. Do punktu udzielającego pożyczek wtargnął tam zamaskowany mężczyzna.

Napastnik grożąc, prawdopodobnie nożem, pracującej tam kobiecie, zażądał wydania pieniędzy. Całe zdarzenie trwało bardzo krótko. Sprawca po dokonaniu rabunku wybiegł z placówki. W chwili napadu oprócz kasjerki w pomieszczeniu znajdował się jeszcze klient. Na szczęście nikomu nic się nie stało - opisywał przebieg napadu asp. Damian Szwagierek z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Policja nie ujawnia, jaka kwota została skradziona. Trwają poszukiwania sprawcy napadu. Był to wysoki, szczupły mężczyzna. Napastnik był ubrany w szarą bluzę z kapturem i charakterystycznymi białymi pasami na wysokości klatki piersiowej - poinformował policjant.

Funkcjonariusze na miejscu napadu zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Proszą też wszystkie osoby, które w czwartek po południu widziały tak ubranego mężczyznę o kontakt pod numerem 997 lub z najbliższą jednostką policji. 

(m)