Policja sprawdza, czy dwóch ostatnich napadów na pracowników kantorów w Małopolsce dokonał ten sam przestępca. W lipcu został zaatakowany właściciel punktu wymiany walut z Niepołomic. Wczoraj zastrzelono pracownika kantoru z Bochni i skradziono pieniądze.

Podczas obu napadów napastnik nie zawahał się użyć broni. Strzelał, by zabić.

W przypadku właściciela kantoru z Niepołomic, tylko szybka ucieczka autem uratowała mu życie.

Policji udało się zabezpieczyć pociski z tych dwóch napadów. Po ich sprawdzeniu okaże się, czy zostały wystrzelone z tego samego pistoletu.

Zastanawiające są także miejsca napadów. W lipcu przestępca zaatakował w Targowisku. Wczoraj - w Bochni, a miejscowości te oddalone są od siebie tylko o 10 km. Czyżby więc zabójca dobrze znał te tereny? Wiedział jak uciekać i gdzie się ukryć? Na te pytania muszą teraz odpowiedzieć policjanci i prokuratorzy.

Jest portret pamięciowy bandyty z Bochni

Policja /
Policja /
Rysopis bandyty, podany przez małopolską policję:

Wiek z wyglądu: 45-50 lat.
Wzrost: około 172 cm.
Sylwetka: krępa.
Kształt twarzy: okrągły.
Cera: normalna.
Oczy: średniej wielkości.
Nos: średniej długości, prosty.
Usta: wąskie, średniej długości.
Bródka: średniej wielkości.
Małżowiny uszne: przylegające.
Inne cechy: zmarszczki na policzkach.
Ubiór i akcesoria: kurtka ciemna, spodnie szare, czarna czapka z daszkiem.

Policja ma już portret pamięciowy bandyty, który podczas napadu zastrzelił pracownika kantoru w małopolskiej Bochni i postrzelił towarzyszącą mu kobietę. Tropem zabójcy ruszyła policyjna grupa specjalna, a komendant wojewódzki wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za informacje o napastniku.

Według ustaleń reportera RMF FM Macieja Grzyba, policja zabezpieczyła trzy pociski wystrzelone z pistoletu zabójcy. Kule trafiły mężczyznę i kobietę, a także w samochód. Funkcjonariusze zabezpieczyli również linie papilarne i odciski butów.

Policyjni technicy dopiero nad ranem zakończyli pracę na miejscu napadu, teraz zebrane przez nich ślady będą analizowane.

Wiadomo już, że pracownik kantoru w Bochni był wcześniej obserwowany. Bandyta wiedział, że mężczyzna będzie miał przy sobie pieniądze, wiedział także, gdzie wysiądzie on z samochodu.

Przygotowana była również sama ucieczka z miejsca napadu. Zabójca miał prawdopodobnie wspólnika, który czekał na niego w samochodzie.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się wczoraj po południu. 41-letni pracownik kantoru wracał po pracy do domu, prawdopodobnie podwoził też znajomą. Gdy na chwilę wysiedli z auta, do 41-latka podbiegł mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy spotkał się z odmową wydania pieniędzy, zaczął strzelać - relacjonował w rozmowie z RMF FM inspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Po oddaniu strzałów bandyta zabrał mężczyźnie reklamówkę z pieniędzmi i uciekł w kierunku ul. Krakowskiej.

Postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu mimo reanimacji. Raniona w brzuch kobieta również trafiła do szpitala, jej życiu nic nie zagraża.

(j.)