Rodzinny dramat w Wodzisławiu Śląskim. Matka namawiała tam do prostytucji swoja 16-letnią córkę. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Wszystko trwało co najmniej kilka miesięcy. Najpierw matka założyła swojej córce, która była wtedy w ciąży, konto na portalu erotycznym. W ten sposób nastolatka nawiązywała kontakty i umawiała się z mężczyznami.

Później matka nastolatki skontaktowała się z mężczyzną, który zabrał dziewczynę do Częstochowy. Tam  dziewczyna umawiała się na spotkania w jego mieszkaniu. Na podobnych zasadach mężczyzna udostępniał jej też mieszkanie w Kielcach.

Córka cały czas oddawała zarobione pieniądze matce, która namówiła ją, aby nie zdradzała swojego wieku. Kiedy mężczyzna zorientował się, że nastolatka jest w ciąży odwiózł ją do domu.

Mężczyzna, co ciekawe - z wykształcenia prawnik, przyznał się do winy. Jak się okazało, był już karany za podobne przestępstwa.

Matka 16-latki nie przyznaje się. Jak wyjaśniła, była przekonana, że przelewane na jej konto pieniądze pochodzą od dziadków nastolatki i jej chłopaka.

Za namawianie nieletnich do prostytucji i osiąganie z tego powodu korzyści majątkowej grozi do10 lat więzienia.