Około 200 tys. osób bawiło się podczas naszego sylwestrowego koncertu na wrocławskim Rynku. W tym roku wrocławianie witali Nowy Rok w rytmach muzyki disco z lat 70. i 80.

Na scenie wystąpiła m.in. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i Zbigniew Wodecki. Na scenie pojawili się również zespół Kombi, Izabela Trojanowska, grupa VOX, Marek Piekarczyk z zespołu TSA czy Kamil Bednarek.

Nie zabrakło też gości z zagranicy. Przed wrocławską publicznością wystąpili Ray Wilson - ostatni wokalista zespołu Genesis oraz Midge Ure - były gitarzysta i wokalista brytyjskiej grupy Ultravox.

Życzenia noworoczne złożyli uczestnikom zabawy sylwestrowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezes TVP Juliusz Braun oraz goszcząca w stolicy Dolnego Śląska mer francuskiego Lille Martine Aubry. Po północy niebo nad wrocławskim Rynkiem rozświetlił pokaz sztucznych ogni.

Bez incydentów

Jak powiedziała Julia Wach z biura prasowego wrocławskiego magistratu, do północy przez Rynek przewinęło się około 200 tys. osób. Podczas imprezy nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych incydentów - dodała Wach.

Również według policji impreza przebiegała spokojnie. Interweniowaliśmy tylko w drobnych sprawach - powiedział Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji.

(abs)