Prokuratura ma nagranie rozmowy, która poprzedziła wczoraj tragiczne wydarzenia w redakcji wydawnictwa Magnum X w Warszawie - dowiedzieli się reporterzy RMF FM Krzysztof Zasada i Roman Osica. Od ciosu nożem zginęła tam jedna osoba, druga została ranna w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego. Ranny został też 46-letni napastnik.

Jedna osoba zginęła od ciosów nożem, druga została ranna w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego. To efekt brutalnego ataku w biurze wydawnictwa na warszawskim Grochowie. Ranny został też 46-letni napastnik. czytaj więcej

Nasi dziennikarze ujawnili, że dyktafon zarejestrował rozmowę trzech osób, które spierały się na na temat przyszłości firmy. Miały na ten temat wyraźnie różne wizje. Nagrana rozmowa w żaden sposób nie wskazuje jednak na to, co wydarzyło się później.

Policja przeszukuje teraz mieszkania ofiary, a także domniemanego napastnika - jednego z szefów Magnum X. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, odnaleziono u niego broń. Nie wiadomo, czy miał na nią zezwolenie. Podejrzanego nie udało się jeszcze przesłuchać. Jest w szpitalu.

Chronologia wydarzeń na Grochowie

Wczoraj po południu mężczyzna wszedł do biura na parterze kamienicy i nożem zaatakował jednego z pracowników. Niestety ciosy okazały się śmiertelne. Później napastnik zdetonował mały ładunek wybuchowy. Trafił do szpitala z obrażeniami dłoni i brzucha. W wyniku eksplozji lekko ranny został także drugi pracownik biura.

Po południu okazało się, że do tragedii doszło w siedzibie spółki Magnum-X, która wydaje magazyny poświęcone tematyce wojskowej - m.in.: "Nowa Technika Wojskowa", "Lotnictwo", "Morze Statki i Okręty", "Strzał" i "Poligon".