Nad Polskę nadciąga fala gorącego powietrza. Niebawem termometry pokażą prawie 30 stopni Celsjusza! Zobacz szczegółową prognozę pogody.

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz zachodnia znajdują się pod wpływem niżów z ośrodkami odpowiednio nad północną częścią Półwyspu Skandynawskiego i nad północnym Atlantykiem. Pozostały obszar Europy nadal znajduje się w zasięgu klina wyżowego. Przeważający obszar naszego kraju jest w zasięgu tego klina. Do Polski napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. 

Piątek, 31 maja

W piątek, ostatni dzień maja, zachmurzenie przeważnie przejściowe i umiarkowane. Na północy i zachodzie Polski prognozowane przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 19-20 stopni w województwach: pomorskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim, po 24 stopnie w centrum kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Sobota, 1 czerwca

Początek czerwca przywita nas nieco wyższymi temperaturami. 

Sobota - Dzień Dziecka - w większości regionów zapowiada się słonecznie, z umiarkowanymi zachmurzeniami. Jednak miejscami, z wyjątkiem krańców zachodnich, południowych i południowo-wschodnich, będzie przelotnie padać.

Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza w Gdańsku, do 25 stopni w Łodzi, Poznaniu i Zielonej Górze. 

Niedziela, 2 czerwca

W niedzielę niemal w całym kraju będzie słonecznie. Burze mogą przejść jedynie przez Lubelszczyznę, Podkarpacie i Małopolskę.

Najchłodniej, ale powyżej 20 stopni, na Pomorzu. W pozostałych regionach temperatura będzie oscylować wokół 23-25 stopni Celsjusza. Najcieplej zapowiada się z kolei w centrum i na zachodzie kraju - termometry pokażą tam aż 26-27 stopni! 

Poniedziałek, 3 czerwca

Poniedziałek zapowiada się już upalny. W całym kraju dużo słońca, jedynie z przejściowymi zachmurzeniami.

Na północy i południu Polski termometry pokażą od 24 do 26 stopni Celsjusza. W centrum i na zachodzie kraju kilka kresek więcej - 27-28 stopni. 

Największe upały prognozowane są na poniedziałek w Szczecinie - tam temperatura wyniesie aż 29 stopni.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy