Gradobicie, szalejące burze i bardzo silny wiatr - to scenariusz na popołudnie dla wschodniej części Polski. Taką niebezpieczną pogodę przynosi do kraju huragan "Victor", który w tej chwili szaleje nad Skandynawią. Już za kilka godzin groźna pogoda dotrze na Mazury. Poinformuj nas i innych o nawałnicy w Twoim regionie - wyślij informację, zdjęcia/filmy na Gorącą Linię RMF FM.

Wszyscy żeglarze przebywający na Mazurach niech z uwagą obserwują niebo. Po południu nad Polską znajdzie się strefa frontowa, która spowoduje gwałtowne zjawiska pogodowe. Będzie słonecznie i nagle zachmurzy się. Zacznie bardzo mocno wiać, przyjdzie burza i pojawią się intensywne opady deszczu. Żeby nie było powtórki ze szkwału - ostrzega synoptyk Wojciech Maik z wrocławskiego biura prognoz Cumulus.

Polska zostanie podzielona na dwie części: różnica temperatur będzie bardzo duża. Nawet do 10, 12 stopni różnicy między wschodem a zachodem kraju. To jest waśnie to niebezpieczeństwo, że front chłodny, związany z "Victorem", sprowadza z północnego-zachodu chłodne masy powietrza.

Jutro niebezpieczne burze pojawią się w Małoposce. Ładna pogoda będzie jedynie w centralnej i wschodniej Polsce.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.