RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na zakupach rząd zaoszczędzi miliardy?

Publikacja: Wtorek, 25 stycznia (06:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd przymierza się do stworzenia centrum zakupowego dla całej administracji. Rada Gospodarcza przy premierze, kierowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego, ustala szczegóły planu. Pomysłowi centrum było poświęcone jedno z posiedzeń a RG planuje następne - pisze "Puls Biznesu".

Konsolidacja zakupów w rządowych urzędach, mogłaby przynieść budżetowi oszczędności w kwocie 4 - 6 miliardów złotych rocznie. Przy kupnie pięćdziesięciu samochodów łatwiej o rabat niż przy nabyciu dwóch. Podobnie jest m.in. ze sprzętem komputerowym.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: