Konsolidacja zakupów w rządowych urzędach, mogłaby przynieść budżetowi oszczędności w kwocie 4 - 6 miliardów złotych rocznie. Przy kupnie pięćdziesięciu samochodów łatwiej o rabat niż przy nabyciu dwóch. Podobnie jest m.in. ze sprzętem komputerowym.
Na zakupach rząd zaoszczędzi miliardy?
Rząd przymierza się do stworzenia centrum zakupowego dla całej administracji. Rada Gospodarcza przy premierze, kierowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego, ustala szczegóły planu. Pomysłowi centrum było poświęcone jedno z posiedzeń a RG planuje następne - pisze "Puls Biznesu".