25-latek był pracownikiem firmy, która na zlecenie gminy zajmowała się zimowym utrzymaniem lokalnych dróg.
Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli przed godziną siódmą. Kierowcę przebadano alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie - relacjonował policjant.
Samochód przekazano innemu przedstawicielowi firmy, a mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie samochodem po pijanemu może mu grozić do dwóch lat więzienia.
(abs)