Nieprzejezdna jest droga krajowa nr 28 w Krośnie. Na jezdnię rozlała się nierozpoznana substancja. Na miejscu pracują strażacy i policjanci. Policja zorganizowała objazdy.

W związku z pojawieniem się nierozpoznanej substancji zablokowana została droga krajowa nr 28. Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Nikt nie ucierpiał - powiedziała Anna Klee z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Dodała, że utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Na razie trudno określić, czy będzie to dwie, czy też cztery godziny - mówiła.

Podkreśliła, że zorganizowano objazdy. Nie ma utrudnień. Samochody są kierowane na objazdy przez centrum miasta - zaznaczyła.

Z kolei, jak powiedział Krzysztof Marek ze stanowiska kierowania podkarpackiej Państwowej Straży Pożarnej, "na miejscu zdarzenia są już strażacy ze specjalistycznej grupy chemicznej w Leżajsku". Ich zadaniem będzie rozpoznanie substancji i jej neutralizacja.

Droga krajowa nr 28 biegnie przez województwa: małopolskie - od miejscowości Zator i podkarpackie - do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.

(m)