Inspektor Nadzoru Wewnętrznego MSWiA sprawdzi jednego z wykładowców Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, służby chcą wiedzieć, czy podczas jednego z wykładów krytykował przełożonych i jakie demonstrował poglądy polityczne. Resort jednak zaprzecza.

Krytyka miała dotyczyć m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z naszych informacji wynika też, że poza tym chodzi o Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA za służby mundurowe.

Nadzór wewnętrzny zlecił komendom wojewódzkim rozpytanie uczestników wykładu. Mają oni m.in. odpowiedzieć, jakie poglądy polityczne demonstrował wykładowca, kogo krytykował, a nawet jakich słów użyto.

Te informacje miały zostać przesłane inspektorowi do dzisiaj. 

Resort tłumaczy się

O sprawę zapytaliśmy resort spraw wewnętrznych. Ministerstwo wyjaśnia, że "do MSWiA wpłynęła informacja sugerująca, jakoby wykładowca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie kwestionował podczas zajęć ze słuchaczami celowość istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Informujemy, że BNW przekazało tę informację do Komendanta Głównego Policji. BNW nie podejmowało żadnych czynności ani wobec wykładowcy, ani wobec słuchaczy CSP w Legionowie. Ponadto informujemy, że wiceminister Jarosław Zieliński nie wydawał w tej sprawie żadnych poleceń. BNW nie kontaktowało się też w tej sprawie z Rzecznikiem Dyscyplinarnym. Jedyne pismo o którym mowa, kierowane było do Komendanta Głównego Policji - zaznacza MSWiA. 

(az)