Wygrali w Europie i już za 11 dni zatańczą w Los Angeles na gali World of Dance. Mowa o nastolatkach z lubelskiego zespołu UDS JUNIOR. Jeszcze nigdy na tej prestiżowej imprezie nie tańczyła żadna grupa z Polski. A stawką jest tytuł "THE BEST IN THE WORLD", czyli "NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE" zespołu tanecznego.

Ćwiczą po kilka godzin dziennie i szukają sponsorów. Koszt wyjazdu 35 osobowej grupy to 210 tysięcy złotych. Część sponsorów jest, część kosztów pokryją rodzice, ale brakuje jeszcze około 70 tysięcy złotych.

Koszt wyprawy dla jednego uczestnika to około 6 tysięcy złotych. Kwota ta jest poza możliwościami finansowymi większości rodziców młodych tancerzy. Zwłaszcza, że w grupie tańczą także rodzeństwa.

Wszystko zaczęło się na Litwie. 3 czerwca w Wilnie odbyły się eliminacje do największego na świecie wydarzenia tanecznego World of Dance. Debiutująca na tym wydarzeniu lubelska grupa UDS JUNIOR wygrała eliminacje i jako pierwsza grupa taneczna z Polski zakwalifikowała się do Ogólnoświatowego finału World of Dance w Los Angeles.

W tym roku finał World Of Dance odbywa się w dniu 22 lipca 2017 roku w Los Angeles/Pasadena w Stanach Zjednoczonych, czyli kolebce kultury i tańca hip hop. Aktualnie cała 35-osobowa drużyna bardzo utalentowanych i zdeterminowanych młodych tancerzy stanęła przed ogromnym wyzwaniem finansowym związanym z wyjazdem do Los Angeles na Finał World of Dance.

Wyjazd dla młodych tancerzy to spełnienie ich marzeń. Jak można im pomóc? Wszelkie informacje znajdziecie TUTAJ.

(j.)